Diskuzní fórum

Pro vkládání příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit.
do posledního políčka opište kontrolní text z následujícího obrázku:
  Upozornění pro občeny Jiří Mareš  (62.245.106.44)
Vážení spoluobčané,
mnozí s Vás si jistě již všimli, že v naší obci na ulici Lipová, vyrostla nová vícepodlažní budova...
A právě nyní jsou opět v této novostavbě přes realitní kanceláře nabízeny ke koupi nové bytové jednotky.
Případní zájemci by ale mimo jiné, měli navštívit i příslušný Stavební úřad ve Střelicích a na tuto stavbu se řádně přeptat.
Jedná se totiž o "černou" stavbu, u které již dotčený Stavební úřad, mimo jiné, zahájil i řízení o odstranění stavby.
Pozor tedy na podvodné jednání vlastníka, aby Vám nakonec nezůstaly jen oči pro pláč.

s přáním hezkého dne

Jiří Mareš
27.09.2020 08:33
  Hledám práci Lucie  (77.48.21.30)
Dobrý den,
hledám práci na zkrácený úvazek, nebo brigádu v Ostopovicích, či blízkém okolí. Za případné nabídky budu ráda.

Děkuji Životská

email.: luciezivotska@centrum.cz
tel.: 608 833 926
26.08.2020 23:00
  Nákladní auta - elektrifikace Jaroslav Varmuža  (77.240.178.2)
Dobrý den, pane starosto,

mám na Vás prosbu, mohl byste kontaktovat stavbyvedoucího elektrifikace vlakové trati (či kompetentní osobu), aby řidiči nákladních vozidel vjížděli/vyjížděli do obce pomaleji?

Prozatím nemám ani neplánuji pořizovat videozáznam ani fotografie z blízkého radaru. Osobně si myslím, že rychlost ani nějak razantně nepřekračují.

Bohužel, ale jak jsou vozidla plná zeminy či jiného materiálu, tak i při rychlosti 50km/h dělají nadměrný hluk a především velké otřesy.

Dále aby se dbalo na čištění vozovky - nejlépe každý den. Prašnost je v obci i tak vysoká, tak by bylo dobré se ji snažit eliminovat častějším úklidem a kropením vozovky.

Děkuji a přeji hezký den

Jaroslav Varmuža
20.08.2020 10:31
  Elektrizace trati Jan Symon  ()
Dobrý den pane Varmužo,
se stavbyvedoucím elektrizace trati jsme v průběžném kontaktu a na ohleduplnou jízdu řidičů apelujeme jejich prostřednictvím průběžně a opakovaně, někdy s větším, jindy bohužel s menším úspěchem. Úklid probíhá zatím nepravidelně, ve spolupráci s obcemi Troubsko a Střelice, kde se potýkají se stejnými problémy jsme nedávno zaslali dopis, požadující kromě pravidelného úklidu 2-3 také ohleduplnou jízdu nákladních vozidel a včasné informování a očekávaných dopadech stavby.
22.09.2020 10:13
  U Dráhy - uzavření ulice Radek Korotvička  (85.71.13.47)
Dobrý den, pane starosto,
děkuji za informaci, že z důvodu stavby bude na 3 týdny zavřena pro auta ulice U Dráhy (cca 250m komunikace).
Za předpokladu, že tento zákaz bude respektován, se v obci přes noc "nějak" najde místo pro min 70 aut navíc (jenom ty dvě bytovky mají 70 parkovacích míst+rodinné domy). Z toho důvodu, prosím, prosím, je možné rezervovat jedno místo před OÚ, jen pracovní dny od 19:00 do 07:00, to je naprosto dostačující, však jsou to jenom tři týdny. Díky moc. V případě kladné odpovědi mile rád poskytnu RZ :-).
No a potom ještě prosím o jednu věc. Co ostatní? Když už jsem se téměř domluvili my :-), tak máte nějaké řešení, kde nechat auto v obci???
Díky moc za pomoc, protože to opravdu nevím :-(.
12.08.2020 23:18
  uzavření ulice U Dráhy Jan Symon  ()
Dobrý den pane Korotvičko,
děkuji, že k tomu přistupujete s nadsázkou. Situace je to samozřejmě nepříjemná, ale pouze dočasná. K dispozici jsou Vám i ostatním jak parkovací místa u OÚ, tak třeba i nová provizorní u garáží v ulici Na Rybníčku. Parkovat se dá také po obou stranách neuzavřené části ulice U Dráhy (tj. i na chodníku, aby zůstal zachován průjezd), podél komunikace Družstevní za viaduktem směrem ke sběrnému dvoru a na dalších volných místech v obci. Rezervace ale bohužel nemůžeme poskytovat - parkuje, kdo přijede první. Pevně věřím, že to zvládneme bez významnějších komplikací a pokud nastanou, budeme je průběžně řešit. Za omezení a související nepříjemnosti se pochopitelně omlouváme, ale jiné (lepší) řešení bohužel nemáme.
13.08.2020 18:03
  voda v obci Pavel Pospíšil  (188.95.60.3)
Dobrý den, docela mě zneklidňuje, že proplachování vodovodu bude probíhat o prázdninách. A já se ptám, zda se nemůže stát, že budeme chodit k cisternám? Stále sleduji , že se něco děje u vrtu před obcí a už dlouho. Snad to mají v rukou odborníci. Nemůžu nevzpomenout výměnu vodoměru, to bylo to, ce mě teď leká jak vše dopadne.
03.07.2020 16:05
  Proplach vodovodu Jan Symon  ()
Dobrý den pane Pospíšile,
proplachu vodovodu se není třeba bát, jedná se o běžný úkon údržby. Podrobnosti viz leták na stránkách obce. Stejný leták bude před zahájením proplachu doručován i do poštovních schránek domácností.
Práce u vrtu s proplachem přímo nesouvisí - provádělo se zde napojení na přivaděč Vírského oblastního vodovodu. Po dokončení a kolaudaci této stavby zahájíme mísení vody z VOV a našeho vrtu, čímž docílíme významného poklesu tvrdosti dodávané vody.
03.07.2020 17:48
  Zloděj se vrátil Viking  (46.135.89.8)
Dnes ráno po 4. hodině zloděj ukradl z kůlny dvě jízdní kola, před tím ukradl i grilovací brikety. Ulice Osvobození, Pod Vývozem, Větrná - dávejte si pozor.
25.05.2020 12:15
  Krádež Nikola  (95.82.146.214)
V obci se krade běžně, již několikrát jsme to řešili i s policií a absolutně nic se neděje..nemá zájem ani policie, ani obec! Chlap objíždí kolem na kole již čtvrtý měsíc, hlavně v noci a krade věci ze zahrad. Ani se nebojí překonat ploty, tak si dávejte pozor ;).
17.06.2020 12:23
  ..... Viking  (129.41.47.7)
Dnes přišel znovu, udělal všude bordel a tentokrát měl s sebou i paklíče.
22.06.2020 08:05
  Po stopách zloděje Vetch  (77.48.21.30)
Dneska po obcí se procházel muž s kočárkem, ve kterém nebylo dítě. Děti ho viděli, jak se díval na pozemky a koukal se kolem. Pak zmizel. Policie zatím nic, takže můžete časem očekávat další krádeže.
22.06.2020 21:27
  Napouštění bazénů Lukáš Vlach  (176.74.150.22)
Dobrý den pane starosto,
rád bych se Vás zeptal, zda nezvažujete vyhlášení zákazu napouštění bazénů v obci. Velice nás znepokojuje stále se zhoršující sucho a úbytek podzemních vod. Vzhledem k této situaci se nám zdá napouštění bazénů jako zbytečné plýtvání vodou. Děkuji Vám za odpověď.
22.05.2020 22:13
  Napouštění bazénů Jan Symon  ()
Dobrý den pane Vlachu,
děkuji za dotaz, konzultoval jsem jej s provozovatelem vodovodu a kanalizace v obci, společností VAS, a.s. Stav spodní vody průběžně sledují a zatím k omezení spotřeby neviděli důvod. Pokud by se ale situace změnila, jestě bychom zavedení nějakých omezení spotřeby vody zvažovali.
Hezký den,
Jan Symon
25.05.2020 15:03
  Kacení stromů Jiří Ochvat  (109.183.153.78)
Rád bych se dozvěděl, proč byly před pár dny vykáceny vzrostlé desítky let staré břízy a ořechy, které zbyly po vykáceni železničního svahu za tunelem naproti sběrného dvora. Byly vykáceny nejen ty ve svahu, ale i ty které už v náspu nebyly. V době kůrovcově kalamity jezdíme sázet nové budoucí lesy a zde se brutálně kácí zdravé, vysoké stromy. Není to v Ostopovicích ojedinělý případ, před pár lety byly v naší obci zlikvidovány desítky let staré lípy. Toto již není normální, na jednu menší obec. Místo aby se vysazovalo, tak se kácí a ničí životní prostředí. Kdo za toto nese odpovědnost a dopouští toto ničení ???
31.03.2020 10:35
  Elektrifikace trati Jan Symon  ()
Dobrý den pane Ochvate,
ke kácení na tělese náspu železniční trati a někde i v jeho těsném sousedství dochází z důvodu připravovaného projektu elektrifikace trati, který by měl být zanedlouho zahájen. Během této stavby dojde ke kompletní výměně kolejového lůžka, instalaci trakčního vedení vč. sloupů podél obou stran trati, postavení protihlukové stěny ze strany obce a také k vybudování nové železniční zastávky mezi ulicemi Družstevní a Uzavřená. V této části dojde i k rozšíření celého náspu kvůli přístupu na nová nástupiště. Během této stavby tedy dojde k významným úpravám a srovnání celého náspu vč. jeho svahů. Proto také plošné vykácení všech stromů a keřů. Pochopitelně mne to také netěší, ale na druhou stranu jsem velmi rád, že se snad konečně dočkáme železniční zastávky v obci. Předpokládám také, že náletové dřeviny se na železniční násep zase postupně vrátí...
01.04.2020 16:28
  Nádraží Jiří Ochvat  (109.183.153.78)
Dobrý karanténní den, opravdu by mě nenapadlo, že v menší obci bude cca 200 m od středu obce nádraží. A ještě k tomu v místě, kam se chodí na procházky a venčit čtyřnohé. Vykácely se stromy a náletové dřeviny, tím jsme vyhnali veškeré ptactvo a panem premiérem podporované motýle a místo toho tam teď bude jakési nástupiště, komunikace a jakási zvuková stěna z panelů ( beton, plast, sklo ? ). V podstatě pár desítek metrů od středu obce. Ještě před pár lety se hovořilo o nádraží někde v okolí pokračování ulice Pod Vývozem. Také před pár lety si někdo stěžoval na velkou hlučnost v obci a dokonce se hluk měřil. Tak se dnes vykácely stromy a náletové dřeviny – mimochodem výborná zvuková izolace – a místo toho bude nádraží a zvuková zábrana z panelů. Není co dodat, jen bych rád znal tak malou obec s nádražím cca 200 m od středu. Občané Ostopovic to asi chtějí
02.04.2020 09:42